Shyhrete Behluli ft Sinan Akçıl - Jam Shqiptar / Ben Arnavutum 🇦🇱🇹🇷

21 Okt 2020
3 065 486 Aufrufe

SPOTIFY: spoti.fi/3fscRr1

Follow VizioniLibonia on…
FB: smarturl.it/VizioniLiboniaFB
IG: smarturl.it/VizioniLiboniaIG
Subscribe: smarturl.it/VizioniLiboniaSub
Video: Vizion Media
Directed by: Fatmir Muja
D.O.P.: Adonis Krasniqi
Ass. D.O.P: Endrit Krasniqi
Editor: Gëzim Hazrollaj

Color Grade: Arianit Sopa

Executive Producer: Shaban Rexhepi

Produced by: Vizioni Libonia

Lyrics: Fatmir Muja & Sinan Akcil

Melody: Sinan Akcil
Orchestration: Mustafa Ceceli
Çifteli: Fatmir Makolli - Miti Geci


Styling: Mia Matin

Hair & Make up: Salloni Njomza & Gresa Lashes


Thanks to:
Bajram Kirac & Hilmi Kirac

© & ℗ VizioniLibonia All Rights Reserved

KOMMENTARE
 • Teksti i kenges i perkthyer ne shqip dhe turqisht mund ta shikoni tek “Subtittles”

  VizioniLiboniaVizioniLiboniaVor Monat
  • @Rıdvan SİPAHİLER me vjen mir qe je shqiptar ju duam shum 😘😘

   Kabashi ShyhreteKabashi ShyhreteVor 5 Tage
  • @Vetvetja35 ~~

   Izet NuhiuIzet NuhiuVor 7 Tage
  • @Vetvetja35 ❤️

   シAnxhiシAnxhiVor 12 Tage
  • Hi 👋 was the ok

   izahir shabaniizahir shabaniVor 15 Tage
  • #Shyhrete Mos E Fol Mo As Një #Fjalë Turqe Se Palidhje... Spot Shkon... Spo Din ;)

   DjBennyDjBennyVor 16 Tage
 • ❤💙

  donjeta gashidonjeta gashiVor 6 Stunden
 • Sorry was ist das?schön wider türkische Musik 🤮

  SERGIO garbiniSERGIO garbiniVor 8 Stunden
 • 😢😭☝😚💑💖👍👑

  Osmmon BerajOsmmon BerajVor 9 Stunden
 • Burr te burrave nuk ka

  Ilirjan KodraliuIlirjan KodraliuVor 9 Stunden
 • Shyhrete a din qka ka menu islam kodraliu gjith ka menu qe eshte burr i burrave

  Ilirjan KodraliuIlirjan KodraliuVor 9 Stunden
 • Türkiye-Arnavutları, kartal sizi çağırıyor ... dilinizi ve kültürünü öğrenmek için!

  Beselidhja KombetareBeselidhja KombetareVor 12 Stunden
 • Mirë se vini në vendin e juaj, në Shqipërinë etnike nga çdo anë të botës Vëllezër shqiptarë. Zëmrat flasin shqip për ata që nuk e dinë gjuhën.

  gmd gmdgmd gmdVor Tag
 • 🇦🇱🤝🇹🇷 bravo 👏👏👏👏👏 super

  Liseta BerishaLiseta BerishaVor Tag
 • .

  artie Qelaartie QelaVor Tag
 • E paska gjet Barby ni fore te re me nxjerr pare. Ky djali mire boll.

  ekrem ekremiekrem ekremiVor Tag
 • Like kujt po i pelqen ku jon shqipet 🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰❤❤🎶🎶

  Fatmir TahiriFatmir TahiriVor 2 Tage
 • A bon ta di si quhet ky vend e di qe o ne stamboll por ky ku jon zogjet ju lutem tregoni nese e dini

  lendrit sadikulendrit sadikuVor 2 Tage
 • Wwwoooowwwww shumë e mirë

  Eris AzemiEris AzemiVor 3 Tage
 • Can anybody translate from Turkçe???? A kish pas mundesi me perkthy ndokush prej jush Tekstin e Sinan Akçil?? Ju Lumt...Kenga perfekt!!!

  Mergim PopovaMergim PopovaVor 3 Tage
 • .

  Diamant TyrbedariDiamant TyrbedariVor 3 Tage
 • Hallo

  Faton HaliliFaton HaliliVor 3 Tage
 • Sh kenge e bukur!

  Rozalina LajthiaRozalina LajthiaVor 4 Tage
 • Shume kang e bukur ju lumt ❤️❤️👌👌

  Nebi 29Nebi 29Vor 4 Tage
 • Qfar zani pre ka ky djalosh🥶💥

  Shkodrane ShkodraneShkodrane ShkodraneVor 4 Tage
 • 🇦🇱🇹🇷

  KOSOVALI HAKKIKOSOVALI HAKKIVor 4 Tage
 • Allahu ju Rujt. Gjithmon.

  Lumbardh KryeziuLumbardh KryeziuVor 4 Tage
 • cok guzel

  albi seferialbi seferiVor 5 Tage
 • Babamın amca çocukları Kosovada yaşıyor,dedemler 80 yıl önce Türkiye’ye gelmişler.Ne acıdır ki ben Arnavutça bilmiyorum,Kosovadaki akrabalarım da türkçe bilmiyor.biz onlara gittiğimizde veya onlar İstanbula geldiklerinde tercüman aracılığıyla konuşuyorduk.7 sene önce 55 yaşımda bayrampaşa belediyesinin açtığı arnavutça kursuna gidip azda olsa arnavutça öğrendim.artık en azında hal hatır soruyor,konuşmalarını biraz anlıyorum.

  şadan ipektelşadan ipektelVor 5 Tage
 • Shume bukur. Cok guzel.

  Çetin KotanÇetin KotanVor 5 Tage
 • 🤗😘🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Elma MziuElma MziuVor 5 Tage
 • impressive ❤️ love you Albania ❤️

  Deep NightDeep NightVor 5 Tage
 • Te kendoft zebra per jet je e mbrekullushme

  Emrah KelesEmrah KelesVor 6 Tage
 • 👌👏👏😘

  Filiz MekaniFiliz MekaniVor 6 Tage
 • Emperyalistlerin Osmanlıyı parçalama başlangıcı Arnavutluk olmuştur. O bölgede Türkçe konuşanlar Balkan Faciasiyla Anadoluya gelmiş ve geldikleri bölgelerin ismiyle anılmışlardır...

  espeimtespeimtVor 6 Tage
 • :) çok güzel bir şarkı olmuş, dinleyenlerin söz ve müzikle yüreğini titrermiştir.

  espeimtespeimtVor 6 Tage
 • Nice song🥰

  Muhd IrfanMuhd IrfanVor 6 Tage
 • İSTANBOLİ

  Semt AmbalajSemt AmbalajVor 7 Tage
 • Çok uzun yıllar geçti en sonunda oldu . Bu çok harika bir şey olmuş

  isni alijevskiisni alijevskiVor 7 Tage
 • 😢😢😢😢😢👍😢

  Arsim MziuArsim MziuVor 7 Tage
 • 😘😘😘😘😘🤩😍

  Jessica SaljaJessica SaljaVor 7 Tage
 • Uf9dos

  Jessica SaljaJessica SaljaVor 7 Tage
 • Gjaku nuk bohet uj! Zoti I bekoft Shiptart, kudo qe jan🇦🇱💯✅

  N. A.N. A.Vor 7 Tage
 • Shum Bukur Gjysma Families Daci Malsis jan ne Pendik Istanbul, Shum veshtir per ta 1935/45 kur kan shku te lumt me ket keng.

  Dacic Sk.Dacic Sk.Vor 8 Tage
 • Nuk mora gja vesh...di vetem se ne prizren ka shumeeeee xhamia??!

  Tonin BibaTonin BibaVor 8 Tage
 • „Edhe ktu un gjeta mikpritje“ qfar mikrpirje pritet nga hasmit shekullor, nga turqit, ata te cilet na roberuan per 500 vite, sna lejuan me u shkollu na lan mbrapa. Ata te cilet deshten te na benin turq, na i ndrrruan emrat dhe deshen ta zhdukin Shqiptarin.

  Q. M.Q. M.Vor 8 Tage
 • Pozdrav svim Albancima po svijetu!! Otac mi Albanac, majka iz crne gore. Albanac ostaje do smrti Albanac! Pershendetje Shqiptaret

  Armin RugovacArmin RugovacVor 8 Tage
  • pozz brate.Pershendetje SHQIPEVE tona ne Mal t'zi 🇦🇱🦅

   long livelong liveVor 8 Tage
 • O zot cfar gjuhet melodike kena

  Mr Bean BeanMr Bean BeanVor 9 Tage
 • Shum kenge e bukur 😢❤️❤️

  Arsen hyseniArsen hyseniVor 9 Tage
 • 👏👏

  Orgito MecoOrgito MecoVor 9 Tage
 • 🤩🤗🤗👍👍👍👍👍👍🇦🇱🇹🇷🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🤩🇹🇷🇦🇱

  Kamer OsmanajKamer OsmanajVor 9 Tage
 • Volim te Mein Sogu ♥️ irgendwann Schafen wir das hab niemals Angst unser Ziel ist näher als du glaubst dein Sogu ❤️🐥

  Zivo JovicZivo JovicVor 9 Tage
 • Arnavutlar 1+

  Kemal GulsenKemal GulsenVor 9 Tage
 • Soyadım Arnaut. Biz Gagauzuz.

  V.V.V.V.Vor 9 Tage
 • Duet e keng e qelluar super keng me plot kuptim 🇦🇱🇦🇱🇩🇰🇩🇰🇹🇷🇹🇷

  Albin UseiniAlbin UseiniVor 9 Tage
 • Po kjo Plaka Shyhrete, pse nuk del ne Pension apo i duhen akoma para? keto e keta jane ata te ashtuquajtur "patriote" qe u pasuruan duka kendue kenge patriotike...ehhh popull injorant,

  S. ZekaS. ZekaVor 10 Tage
 • Ata qe falsin keq per ket keng mos te thon jemi shqiptar

  Delvina GashiDelvina GashiVor 10 Tage
 • 🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤

  Kainat DardhishtaKainat DardhishtaVor 10 Tage
 • Shum bukur me kuptim kenge faleminderit te dyve jam krenar qe jam shqiptar pershendetje nga bursa

  Rabia BRabia BVor 10 Tage
 • Musika mir

  leo. leoleo. leoVor 10 Tage
 • Alisssarsar

  Ayhan GülerAyhan GülerVor 10 Tage
 • Kjo keng ka qen shum e mir

  Drita RexhepiDrita RexhepiVor 10 Tage
 • Wkfjwwk😭😫😫😭😭😭😭

  Fitore AhmetiFitore AhmetiVor 11 Tage
 • Alwlwdc

  Fitore AhmetiFitore AhmetiVor 11 Tage
  • O değil de Sinan Akçıl kuşum Aydın'a dönmüş

   yuoop nokeyuoop nokeVor 10 Tage
 • Asimilimi me i fort per shqiptart jan turqt dhe greket jo gjuhen por edhe mbiemret va kan ndrishu.

  Sadulla DjemailiSadulla DjemailiVor 11 Tage
 • Kam nje pyetje per ata që i quajne Turqit vëllezer. Arbëreshet që jetojnë në Itali prej 500 vitesh, vazhdojne të shkojne ne shkollë shqipe, të flasin, te kendojnë, te vallzojnë shqip. Te gjitha institucionet, rruget, janë të shkruajtura ne shqip dhe italisht. dehave.info/down/l2WoorSpkX3Ys2U/video Në Turqi ndodh e kunderta, Shqiptareve nuk u lejohet te shkojnë ne shkolla shqipe, si pasojë kanë humbur gjuhen dhe identitetin kombetare. Keshtu sillet vllai me vllain???!!!🤔🤔🤔🤔🤔

  Eddy KentEddy KentVor 11 Tage
 • Predivno...pozdrav iz Sinja, Hrvatske 🇭🇷🇦🇱

  miko foinmiko foinVor 11 Tage
 • ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

  Zelie BugariZelie BugariVor 12 Tage
 • Ben arnavutum . Jam shqipyar me bes e shpres😍😍😍😍😍😍

  Alesia OzajAlesia OzajVor 12 Tage
  • 🙏🏻😍🤗🥰👍👏🏻🥰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

   miko foinmiko foinVor 11 Tage
 • bravo 🇦🇱🇽🇰🇹🇷

  Zeni ColiZeni ColiVor 12 Tage
 • Keng fantastike te fala nga stambolli . Kam tre femij dhe te treve ju kam mesu shqip. Skam me mire se ai qe nuk harron gjuhen e vet. 👍🙋‍♀️

  Aldahysenaj gokgozAldahysenaj gokgozVor 12 Tage
  • ❤🖤👏

   Aurora I-MAurora I-MVor 5 Tage
 • and speak Ancient Greek ????? WAKE UP People !!! ANCIENT GREECE SPOKE ALBANIAN!! @ancient_albania Instagramahdd

  Shauka HodanShauka HodanVor 12 Tage
 • Turku per muzik gjith u kan

  edi 67edi 67Vor 12 Tage
 • Keng shum e mir.mbi te gjitha tregon qe edhe pse shqiptaret qe 100vite e me teper jan debuar nga trojet e tyre ata nuk harruan se nga vin. Un kam qajt me kete keng, sepse ka familiar te cilet kan shekhar para 100vite po un nuk I njoh e nuk I di AMA ata jetojn ne zemren time.

  Fitore Ibishi SylejmaniFitore Ibishi SylejmaniVor 13 Tage
  • Pershendetje gjith shqiptaret ne Turqi.🇽🇰🇦🇱🇩🇪

   Fitore Ibishi SylejmaniFitore Ibishi SylejmaniVor 13 Tage
 • Kjo i bie sikur me shku ne Beograd mbas 100 vitesh ,e me kendu....

  Alb BeriAlb BeriVor 13 Tage
  • Bijî biratiya gelên Tirk û Kurd, bi etnîkparêzên faşîst re!!

   Shauka HodanShauka HodanVor 12 Tage
 • 🇷🇸🇹🇷Kosova srbistan

  LOKMAN COŞKONLOKMAN COŞKONVor 13 Tage
 • I like 1. The longer one is better

  dolita windodolita windoVor 13 Tage
 • Bravo ylli kenges Kosovar ❤️keng shum e bukur ❤️

  Vjollca RamadaniVjollca RamadaniVor 13 Tage
 • O değil de Sinan Akçıl kuşum Aydın'a dönmüş

  AjsiAjsiVor 13 Tage
  • Shume permalluese, me pelqeu shume 👏👏

   dolita windodolita windoVor 13 Tage
 • 👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽

  Snapchat zelis5353Snapchat zelis5353Vor 13 Tage
 • Kush ja ka ba dislike??? 🙃😳😳😳, xheloza po ku dini ju cka esht kenga 💜

  Arjeta KovaciArjeta KovaciVor 13 Tage
 • 😭😭😭😭 madem arnavutsunuz gidin kardeşim kosovada yaşayın sizi tutan mı var .üüüüüühü ühü ühü ağlamak istiyorum ..kosovada makedonyada arnavutlukta yazlık yaptırın yazın oraya gidin kışın buraya gelin herşey serbest istiyorsanız hep orda kalın .arnavutça kursuna gidin payduşka damat oynayın .peeee.

  Z KutlucaZ KutlucaVor 14 Tage
 • Shqiptaret e Turqisë duhet te kthehen ne vendin ton prap si perher se vetem aty do gjejn qetsin i mirpresim vllezrit ton

  IRE ERIIRE ERIVor 14 Tage
 • 🙏🏻😍🤗🥰👍👏🏻🥰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

  Valbona KlobocistaValbona KlobocistaVor 14 Tage
 • o zot u knaqa hah

  Lea IbrahimiLea IbrahimiVor 14 Tage
 • Nice video 👍 hello all my friends please stay connected together 💯😄😄

  Wild Animals StylesWild Animals StylesVor 14 Tage
 • 💖💝❤😘😘🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🇹🇷🇦🇱🇹🇷

  Buri ME BURI 1Buri ME BURI 1Vor 14 Tage
 • cok güzel 😍 maşallah 🇦🇱🇹🇷😘😘 öffff süper 😍😘🇹🇷🇦🇱 BURi🇹🇷 ENTELA🇦🇱

  Buri ME BURI 1Buri ME BURI 1Vor 14 Tage
  • Buri 🇹🇷🇦🇱Entela beste vallah ❣❣❣ seviyorum!!!!❤

   Stelliana MUAStelliana MUAVor 14 Tage
 • Bijî biratiya gelên Tirk û Kurd, bi etnîkparêzên faşîst re!!

  ByMardinli SerseriByMardinli SerseriVor 15 Tage
 • Kush hamamin jan kta 1.5 k qe kan bo unlike be ropt

  Artan HasaniArtan HasaniVor 15 Tage
 • Utter 5PM 5PM dhe e8e7sor7

  Regbin VataRegbin VataVor 15 Tage
 • Te lumte bilbili i kosoves dhe shqiptarit nga turqia

  Ramadan JusufiRamadan JusufiVor 15 Tage
 • Kudo qe jemi kudo qe jetojm prap jemi gjak shqiptari ju lumt bravo

  Hahahaha HahahahaHahahaha HahahahaVor 16 Tage
 • Shume permalluese, me pelqeu shume 👏👏

  Doris NeçiDoris NeçiVor 16 Tage
 • Edhe vet jam larg vendlindjes ama shiptaret ne turki me dhimben pa fund kenga e bukur e dhimshme

  Valdet SulejmaniValdet SulejmaniVor 16 Tage
 • Shum muzik e bukur ❤❤❤

  Sara LaraSara LaraVor 16 Tage
 • Turkin e nanes, let shkepin n'azi

  Afrim redzepovicAfrim redzepovicVor 16 Tage
 • Memleketim türkiye 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Ayse AlsanAyse AlsanVor 16 Tage
 • ❤️🌹

  Egzona EgzonaEgzona EgzonaVor 17 Tage
 • Jam shqipetare nga kosova, jetoj ne liechtenstein. Jam 29 vjeqe e kam nje djal. Shkojm minimum 3 her ne vit ne kosov. Djalit tim me separi ja kam mesu gjuhen shqipe sepse e ka gjakun 100% shqiptar. Shkojm shpesh nks sepse nuk dua djali im me harru perardhjen e gjyshit e babes e tveten. Shpresoj se do vjen dita qe te kthehem edhe ne ne vendlindjen ton. Sepse as kund ne bot nuk me flen zemra si ne kosov. Krenare qe jam shqiptare🇦🇱

  Lirie MorinaLirie MorinaVor 17 Tage
  • Ah moj vajze, Kosova nuk ishte si ka qene perpara, Prishtina ish ba si me kane Islamabad, ku ku per neve, ne 12 te drekes kumbonin 100 xhamija ne Prishtine, nuk dij cfare te them, ne nje familje myslimane jam linde, por ndjej dhembje te madhe kur shof vendin tim duke marshue nga Lindja e Mesme e jo nga Perendimi...pershendes,

   S. ZekaS. ZekaVor 10 Tage
 • Selma nga prizren jenisuper Allah xhele shanuhu ju me shirt suksese me jetenju bashku me families Allah' sizdan rrazl ollsun sagollun varollun

  Jusuf KonstantiniJusuf KonstantiniVor 17 Tage
 • Kenge shume emocjonuese dhe shume rrenqethese , Jam qe 20 vite Ne Turqi dhe kjo keng vertet me Kujton shume gjera te mira🇦🇱🇦🇱🇹🇷🇹🇷🇽🇰🇽🇰

  Diana MekolliDiana MekolliVor 17 Tage
 • Ben de Arnavutum. Jam shqiptar. Ama arnavutcam yok ne yazık ki. Insallah gidip göreceğim oraları ölmeden. 🇦🇱🇹🇷

  Sinan TurSinan TurVor 17 Tage
  • @Sinan Tur tamam teşekkür ederim ishallah ogrenirsin ❤️

   ERBLINA KERBLINA KVor 3 Tage
  • @ERBLINA K şöyle söyleyeyim. Babamın dedesi göç etmiş ve burada kullanmaya kullanmaya asimile olmuşuz. Ama inşallah koklerimin geldiği yeri gidip göreceğim mutlaka. Arnavutca keşke bilseydim. Aileden ogretselerdi ama naparsin yok. Bundan sonra iş bana düştü 😊

   Sinan TurSinan TurVor 3 Tage
  • Neden 🇹🇷 yasayan arnavut olup arnavutca hic bilmiyorsunuz, bu arada yanlis anlama sadece merak ediyorum boyle cok yorum gordum ondan 😇

   ERBLINA KERBLINA KVor 4 Tage
 • Kosova ya gelememiş görememiş ama gelip görmek isteyenler için buradayız, kanalımızın adı ARNAVUT İNADI abone olun arkadaşlar Kosova yı beraber gezelim gelenek ve göreneklerimizi çocuklarımıza aktaralım :) Türkiye Arnavutu bir çift olarak Koosva ya geri döndük maceralarımıza şahit olmak için abone olun

  Arnavut İnadıArnavut İnadıVor 17 Tage
 • shqiptare jam e dashuruar me turk 🇹🇷🇦🇱❣❤💏❤ ben arnavutyalıyım ve bir türk adama çok aşığım bu şarkı kalbimizle konuştu💞💞💞 🇹🇷 & 🇦🇱 power 👌

  Stelliana MUAStelliana MUAVor 17 Tage
  • @Stelliana MUA ❤️🙏🏻

   Merita XhelilajMerita XhelilajVor 13 Tage
  • @Merita Xhelilaj Sa per emrin po e di qe quhet yll di pak italisht 😊😇

   Stelliana MUAStelliana MUAVor 13 Tage
  • @Merita Xhelilaj te kuptoj shume drejt dhe ke dhe shume te drejte dashuria per mua ska kufi grazie tanto per fjalet e bukra ne kto kohet e keqija te pakten nje fjale e mire nuk kushton sepse shume njerez vetem te keqjen njohin !! shpresoj te jeni mire dhe ju uroj dashuri shëndet dhe lumturi 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

   Stelliana MUAStelliana MUAVor 13 Tage
  • @Stelliana MUA disa njerez nuk e kuptojn se c’èsht dashuria se ç’do të thot... ata nuk e din, ësht pa kufinj, pa seleksion feje, pa din e pa iman themi ne prej Durrsi 🤗 Stellina i thon italisht yllit te vogel ( un jetoj ne itali ) uroj te jesh e lumtur☀️😍 edhe pse nuk kuptoj turqisht, e konceptoj qe ke shkrujt fjal zemre kalbimi kalbime ❤️ vetem kte fjal di nga kenget e bukura te zemres ne te gjitha gjuhet 🌹 rrofshin kengetaret e artistet mbar kudo ku ndodhen 😘😘

   Merita XhelilajMerita XhelilajVor 13 Tage
  • @Merita Xhelilaj Te falenderoj shume nga zemra 😊 inshalla amin

   Stelliana MUAStelliana MUAVor 14 Tage
DEhave